Diagnostyka i leczenie operacyjne stawu łokciowego - kurs praktyczny.
Newsy
 
Nawigacja
Newsy
Menu
ZAPROSZENIE

MIEJSCE

RADA NAUKOWA

PROGRAM

STRESZCZENIA

PATRONATY

REJESTRACJA

KONTAKT

Organizator


WWW.MSP-PAKT.MED.PL

Relacja
Podsumowanie17 listopada w Katowicach, w ramach kursu "Staw Łokciowy - diagnostyka i leczenie operacyjne", uczestnicy mieli okazję śledzić w warunkach rzeczywistych na sali operacyjnej nowoczesnego szpitala zabieg wykonywany przez doświadczonego operatora dr. Romana Pawlasa.

Artroskopii stawu łokciowego został poddany pacjent w wieku 45 lat, który przed laty doznał zwichnięcia stawu łokciowego. W ciągu następnych lat następowało stopniowe pogarszanie się zakresu ruchomości stawu i pojawiły się nasilające się z czasem dolegliwości bólowe.

Diagnostyka potwierdziła rozległe zmiany zwyrodnieniowe, ponadto obecność licznych wyrośli i ciał wolnych w obrębie jamy stawowej. Artroskopia służyła nie tyle samej diagnostyce, co operacyjnemu usunięciu tych czynników, które były odpowiedzialne za te wszystkie patologie i problemy związane głównie z ograniczeniem ruchomości stawu.

Zabieg został przeprowadzony w sposób wzorcowy. Staw został oczyszczony z ciał wolnych oraz z wyrośli kostnych, co rokuje istotną poprawę ruchomości. Wydaje się, że zabieg operacyjny zakończył się sukcesem.

21 listopada został przeprowadzony wywiad z pacjentem, który nie krył zadowolenia z umożliwienia mu poddania się zabiegowi jak i z jego przebiegu, ale przede wszystkim z efektów leczenia. Należy podkreślić, że operacja była finansowana przez Organizatora kursu.

Podczas kursu uczestnicy oraz wykładowcy podkreślali, że tego typu szkolenia wciąż jeszcze należą do kursów niszowych w ortopedii, ponieważ staw łokciowy i jego leczenie a zwłaszcza artroskopia nie jest jeszcze tak popularne jak artroskopia barku, czy artroskopia kolana, które ugruntowały już swoją pozycję na mapie zabiegów ortopedycznych.

Uczestnicy bardzo wysoko ocenili wartość kursu. Obok korzyści dydaktycznych z samego zabiegu artroskopowego, uczestnicy podkreślali wysoki poziom interpretacji diagnostyki radiologicznej i oceny badań pacjenta dokonanej przez dr. Rafała Obuchowicza.

Mamy nadzieję, że rehabilitacja będzie przebiegała pomyślnie i chory odzyska pełną sprawność w ręce.
Równolegle trwała sesja rehabilitacyjna, z której relacje zobaczyć można na www.stawlokciowy.msp-pakt.med.pl

Zabieg operacyjny

Z przyjemnością informujemy, że Uczestnicy kursu będą uczestniczyć w zabiegu artroskopii stawu łokciowego na sali operacyjnej Szpitala Angelius. Przeprowadzać go będzie dr n. med. Roman Pawlas.

Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swoje uczestnictwo!

.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Polub profil MSP Pakt na facebook aby otrzymać
zniżkę
na udział w Konferencji !


Regulamin promocji
Polecamy
Staw łokciowy - diagnostyka i rehabilitacja
MSP Pakt
Kurs Medycyny Manualnej
Konferencja Kończyna Górna
Kurs NDT Bobath
Centrum Medyczne Angelius Szpital Katowice
Moja Klinika Narządu Ruchu
Sklep i wypożyczalnia sprzętu medycznego
Kongres dla stomatologów
Copyright © 2006
43765 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie